LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Rama acaron Sërbin/ Bashkimi Shqipëri-Kosovë mund të bëhet veç me luftë

18 Prill 2017, 16:06, Aktualitet CNA

Pas intervistës së kryeministrit shqiptar Edi Rama dhenë në presticiozen ?Politico?, për përgjigje e tij: në qoftë se BE-ja nuk i hap dyert për anëtarësimin e Ballkanit Perëndimor, Shqipëria do të bashkohet me Kosovën, ka reaguar ministri i Punës dhe Mirëqënies Sociale të Serbisë, Aleksandar Vulin.

?Bashkimi i Shqipërisë me Kosovën nuk mund të bëhet me mjete paqësore dhe nuk mund të ndodhë pa luftë dhe pa ndonjë aksident të madh. Edi Rama do të përsërisë deklaratat e tilla dhe do t?i bëjë shantazh BE-së deri kur kjo e fundit do të reagoj se kjo sjellje është e papranueshme dhe të ndëshkohet?, ka thënë Vulin./CityNEWS

Lajmet e fundit nga