LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Qëlloi veten me plumb në kokë në Pogradec/59-vjeçari la një letër

18 Prill 2017, 15:52, Aktualitet CNA

Policia ka dhënë detaje të tjera në lidhje me ngjarjen që ndodhi ditën e sotme në Pogradec, ku një 59-vjeçar tentoi të vriste veten, duke e qëlluar me plumb në kokë.

Si pasojë e plagëve të marre, burri është dërguar menjëherë për mjekim të specializuar në Tiranë dhe ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Policia ka gjetur në vendngjarje një pistoletë me të cilën 59-vjeçari ka qëlluar veten,  2 gëzhoja dhe një letër.

Njoftimi i Policisë

Më datë 18.04.2017, në lagjen nr 1, buzë liqenit, shtetasi L.F, 59 vjeç, banues në Pogradec, i ndodhur në kushte depresioni, ka tentuar të vetëvritet duke qëlluar veten me një armë zjarri tip pistoletë e markës “Ekol”  të cilën e posedonte pa lejen e organeve kompetente.

Ky shtetas si pasojë e plagëve të marra është dërguar për mjekim të specializuar në Tiranë, pasi ndodhet në gjendje të rëndë shëndetësore.

Në vendngjarje në cilësinë e provës materiale, janë sekuestruar arma tip pistoletë me të cilën ka qëlluar veten, 2 gëzhoja dhe nje letër e shkruar nga ana e këtij shtetasi.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pogradec, për veprat “Shkaktimi i vetëvrasjes, mbetur në tentativë”; “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga nenet 99, 22 dhe 287 të Kodit Penal./CityNews

Lajmet e fundit nga