LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Seanca e jashtëzakonshme e parlamentit/Çfarë ndodhi në pak minuta

18 Prill 2017, 17:05, Aktualitet CNA

Para pak minutash ka nisur dhe ka përfunduar seanca e jashtëzakonshme e parlamentit. Në këtë seancë që zgjati vetëm pak minuta janë votuar anëtarët e komisioneve Ad Hoc të Vettingut.

Parlamenti ka miratuar ditën e sotme me 82 vota PRO krijimin e dy komisioneve Ad Hoc. Këto komisione do të përbëhen me nga 12 dhe 6 anëtarë të propozuar nga mazhoranca. /CityNews

Lajmet e fundit nga