LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

KPA “rrëzon” ONM/ Lë në fuqi vendimin për kryegjyqtaren

14 Qershor 2022, 09:25, Vetingu CNA
KPA “rrëzon” ONM/ Lë në fuqi vendimin për
Gjyqtarja Irena Gjoka

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka lënë në fuqi vendimin e KPK për rikonfirmimin në detyrë të gjyqtares Irena Gjoka, kryetare e Gjykatës së Posaçme të Shkallës së Parë për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar.

Kujtojmë këtu se Gjoka u rikonfirmua në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, në shkurt të vitit 2020.

Por, Komisioneri Publik në atë kohë, Dariel Sina, i cili më vonë u zëvendësua nga Komisionerja Irena Nino kërkojnë shkarkimin e gjyqtares Gjoka./CNA.al

Lajmet e fundit nga