LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Komisionerja e Vettingut, nën hetim nga SPAK-u/ Etleda Çiftja ende vijon punën

6 Qershor 2022, 14:01, Vetingu CNA

Komisionerja e Vettingut, nën hetim nga SPAK-u/ Etleda Çiftja ende

Seanca dëgjimore në Komisionin e Pavarur të Kualifikimit për gjyqtarin Altin Abdiu është anuluar.

Shkak është bërë gjendja shëndetësore e avokates së gjyqtarit.

Seanca është shtyrë për javën e ardhshme, me 14 qershor, në orën 13:00, në seancë dëgjimore me gjetjet e hetimit të KPK-së.

Në përbërje të trupit gjykues të KPK-së, për rastin Abdiu ka qenë edhe komisionerja e cila po hetohet nga SPAK-u, Etleda Çiftja.

Kjo e fundit akuzohet për falsifikim të dokumenteve dhe deklarimit të rremë të pasurisë.

Ndërkohë, pritet pezullimi i komisioneres, Etleda Çiftja, ashtu si në rastet e dy komisionerëve të tjerë, Luan Daci dhe Ardian Hajdari./CNA.al

Lajmet e fundit nga