Ulmatumi 72-orësh/ Berisha: Rama të shkarkojë ministrat

5 Gusht 2022, 12:26, Politikë CNA

Ulmatumi 72-orësh/ Berisha: Rama të shkarkojë ministrat

Kreu i PD-së, Sali Berisha, i ka kërkuar Edi Ramës, shkarkimin e Ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi dhe të Ministres së Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro, sipas ultimatumit të dhënë një ditë më parë nga qytetarët.

“Me këtë rast, unë i kërkoj Edi Ramës të shkarkojë menjëherë të dy ministrat.

Ky është hapi më minimal. Qytetarët janë të revoltuar. Nuk mund ta kapërcejë Edi Rama me halucinacione, me vampirë politikë e mediatikë.

Me këtë mbrojtje, Rama meriton një revoltë të madhe popullore.

Në vend të një ndjese qindra herë përpara shqiptarëve, deklaron se kemi organizuar sezonin më të përsosur. Se si mund të flitet për përsosmëri, kur ndodhin krimet më makabre, atë e di vetëm mendja e tij”, është shprehur Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga