LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Në qeli ose te spitali numër 5”/ Meta kërcënon Ramën

5 Gusht 2022, 11:49, Politikë CNA

“Në qeli ose te spitali numër 5”/ Meta kërcënon

Kreu i PL-së, Ilir Meta, e ka kërcënuar me burg kryeministrin Edi Rama ose me mbyllje në spitalin psikiatrik.

Në konferencën për shtyp Meta ka thënë se drejtësia do të fillojë të çlirohet kur të fillojë të shikojë popullin të ngrihet dhe se atëherë Rama do të bjerë.

Sipas tij nëse do të kishte drejtësisë, Rama do të ishte ishte në qeli ose do të ishte në dhomën 4, spitali 5.

“Drejtësia është nën presionin e qeverisë. Drejtësinë do ta vërë në lëvizje populli. Ne kemi pasur opozitën të kapur nga opozita. Drejtësia do të fillojë të çlirohet kur të fillojë të shikojë popullin të ngrihet. Rama do të përfundojë nën këmbët e popullit të Lirisë. Nuk është sadizëm, është premtim. Nëse do të kishte drejtësi do të ishte në qeli. Ose do të ishte në dhomën 4, spitali 5. Me policin te dera dhe me mjekun te koka. Kujton se duke mbajtur peng drejtësinë e vendit do të përfundojë nën këmbët e popullit të lirisë", tha Meta./CNA.al

Lajmet e fundit nga