“Bledi Çuçi turp të ketë”/ Meta i kthen borxhin Berishës

5 Gusht 2022, 11:24, Politikë CNA

“Bledi Çuçi turp të ketë”/ Meta i kthen

Kreu i PL-së, Ilir Meta, i ka kthyer borxhin kreut të PD-së, Sali Berisha, i cili doli pro tij në debatin me dosjen e sigurimit.

Meta ka bërë të njëjtën gjë sot, ka dalë në mbrojtje të Berishës, pas akuzave të Ministrit të Brendshëm se po shpif ndaj tij.

Sipas Metës, nuk ia ka fajin Sali Berisha për skandalet që ndodhin me Policinë.

“Turp të ketë ministri i Brendshëm, që merret me Sali Berishën në vend që të shprehë ngushëllim. Sali Berisha ia ka fajin që e ka mbushur policinë me njerëz të droguar? Sali Berisha i kthen këta në policë? Berisha i ka fajet që nuk ka një deklaratë të qartë për këtë apo manipulimet e Elbasanit? E patë ju se u vranë njerëzit atje dhe policia ishte kot. Kur dalin njerëzit aty, policia shtrihet barkas. Me qytetarët bëjnë të fortin me gjoba me presione, se kanë në krye të qeverisë një sadist. Dhe i fut në riedukim. Po i vjen koha e mjekimit të detyruar dhe riedukimit”, tha Meta./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga