Paralajmërimi/ Brisida Shehajt: Nesër do të denoncojmë një skandal të rëndë

1 Gusht 2022, 20:44, Politikë CNA
Paralajmërimi/ Brisida Shehajt: Nesër do të denoncojmë
Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisilda Shehaj

Koordinatorja për luftën kundër korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisilda Shehaj, bëri të ditur se ditën e nesërme, do të denoncojë se bashku me Ilir Metën një skandal të rëndë.

Në një intervistë për “Euronews Albania”, Shehaj u shpreh se ky do të jetë denoncimi i parë, teksa shtoi se vetëm sot ka marrë 80 denoncime për korrupsion.

“Vetëm sot sa doli lajmi janë rreth 80 njerëz që presin të takohen me mua për të bërë denoncimet e tyre. Një gjë është e sigurt që ne nuk do të denoncojmë me fjalë, do të mundohemi të jemi sa precizë dhe konkretë.

Denoncimi i parë nga kjo strukturë vjen nesër, ne do të kemi konferencë me kryetarin, zotin Ilir Meta. Mund t’ju them që është shumë e rëndë, do të jetë një denoncim shumë i rëndë dhe kemi vendosur të flasim me fakte dhe dokumente”, theksoi ajo.

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, e prezantoi këtë të hënë Brisida Shehajn si koordinatore për luftën kundër korrupsionit./CNA.al

Lajmet e fundit nga