LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta zëvendëson “2 marsin” me “7 korrikun”/ Spërdredhjet e kreut të PL-së

5 Gusht 2022, 11:28, Politikë CNA

Meta zëvendëson “2 marsin” me “7 korrikun”/

Ilir Meta i PL-së ka rikonfirmuar bashkëpunimin me Partinë Demokratike.

Ai ka thënë se njeh vetëm një PD dhe ka paralajmëruar se koha e përgjumjes për hatër të PD-së ka mbaruar.

Tashmë Meta 2 marsin e ka zëvendësuar me 7 korrikun dhe gjithnjë i referohet protestës së fundit për të treguar se sa mbështetje ka opozita nga qytetarët.

 “Ka vetëm një Parti Demokratike dhe vetëm një. Është një parti me shumë kontribute. Do të bashkëpunojmë shumë ngushtë me PD-në. Që është një vetëm një. Që është si populli opozitar. Koha e përgjumjes për hatër të PD-së ka mbaruar. 7 korriku ishte një tregues i qartë i këtij zgjimi të vlerave më të mira të PD-së si parti e vlerave. Do të punojmë shumë ngushtë me PD-në. Por edhe me PS-në për reformën territoriale.” tha Meta./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga