LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Si mund të rrëzohet Rama?/ Nuk përmbahet Bushati: Me kallashnikov si në ‘97

13 Shkurt 2023, 22:24, Politikë CNA

Si mund të rrëzohet Rama?/ Nuk përmbahet Bushati: Me kallashnikov

Analisti Andi Bushati ka zbuluar mënyrën se si mund të largohet kryeministri Edi Rama nga qeveria.

Në një intërvistë për gazetaren Erla Mëhilli ai tha se mënyra e vetme që Rama të ikë nga pushteti është nëpërmjet revolucionit, ashtu sikurse në vitet ’97.

 “Ose siç kemi rikthyer demokracinë në 97 nga një diktator si Sali Berisha, me kallashnikov në dorë. Rikthyem demokracinë me kallashnikov në dorë”, u shpreh ai.

Sipas Bushatit, qeveria mund të rrëzohet me protesta të vazhdueshme, konstante dhe popullore./ CNA.al

Lajmet e fundit nga