LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është dhjaks, i ka mbushur brekët”/ Kryemadhi nuk përmbahet ndaj Ramës

13 Shkurt 2023, 19:31, Politikë CNA

“Është dhjaks, i ka mbushur brekët”/ Kryemadhi nuk

Deputetja e Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi ka folur me tonë të ashpra gjatë seancës parlamentare kundër kryeministrit Edi Rama.

Ajo tha se Rama i konsideron burrat e partisë për gra dhe se arsyeja pse ai  nuk vjen në parlament është pasi është një dhjaks dhe i ka mbushur brekët.

“Edi Rama i konsideron burrat e partisë për gra. Zonja Nikolla mos u përdor në mënyrë kaq primitive. Ky kryeministër është ushtar i krimit të organizuar. Mos bëni më gafa të tjera. Se po të jetë puna ashtu zonjë më ke hequr dy herë të drejtën e fjalës. E di që jeni nën presion, nuk kemi çfarë t’i bëjmë McGonigal, do të dalin të gjitha. Ai zotëria nuk vjen se di që është dhjaks për këtë punë, i ka mbush brekët”,tha ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga