LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha akuza të rënda ndaj Ballës/ “Ka nxjerrë viza për trafikim grash”

13 Shkurt 2023, 18:38, Politikë CNA

Berisha akuza të rënda ndaj Ballës/ “Ka nxjerrë viza

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka hedhur akuza për kreun e grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla se është kapur në flagrancë duke nxjerrë viza për trafik femrash.

Duke vijuar me akuzat ndaj Ballës ai tha se nuk e meriton të jetë në parlament.

Le të bëjmë një marrëveshje unë këtu. Cilës nga ju i ka djegur deklarata ime që unë të bëhem i sinqertë me ju.

Thoni pak, dhe unë të them, të vërtetën. Elisa, pyeti cilësi ka djegur më shumë që unë të bëj deklaratën që kërkoni. Cilës?

Po ka marrëzi si kjo mor. Unë thashë çfarë pësuat. Pse kam akuzuar McGonigal, ju i dilni zot këtu atij.

Pse me erotizmat e McGonigal doni të fshihni aktivitetin e tij, subversiv në Shqipëri. Me këto doni ta kaloni, jo nuk e kaloni ju dot me këto.

Latë nam në historinë e parlamentit.

Po ai zotëria, a e dini ju se ai ka nxjerrë viza për moldave. Është e sigurtë, të dalë të thotë jo. Po moj zonjë, po. Po mendo se edhe ajo ka një nënë ajo moldavja, një motër, një familje që ka qenë prekur.

A e futët vetë ju diskutimin në këtë temë? Ju e futët.

Ai është kapur në flagrancë duke nxjerrë viza për trafik femrash. Ai që keni ju kryetar grupi. Po mor po. Ai nuk ka të drejtë kurrë të ulet në parlament”, tha ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga