LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tritan Shehu i kundërpërgjigjet Taulant Ballës/ “Kërkesat e opozitës janë të detyrueshme”

13 Shkurt 2023, 14:14, Politikë CNA

Tritan Shehu i kundërpërgjigjet Taulant Ballës/

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, ju është kundërpërgjigjur deklaratave të Taulant Ballës, për protestën.

Në një intervistë për "Euronews Albania", Shehu tha se kemi të bëjmë me një diktaturë parlamentare, ku opozita nuk dëgjohet.

 “Ata në njërën anë nuk të japin fjalën, në anën tjetër kryeministri nuk vjen në parlament as të flasë dhe as të shpjegojë e të dëgjojë deputetët, nuk futen në rend të ditës kërkesat e opozitës, kërkesat e opozitës janë të detyrueshme për t’u futur dhe pastaj kur deputetët e opozitës kërkojnë fjalën dhe e kërkojnë me insistim padyshim, kërkojnë t’i përjashtojnë. Pra, kjo është diktatura parlamentare,”  u shpreh Shehu./CNA.al

Lajmet e fundit nga