LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta tregon frikën e Ramës/ “Parlamenti është në shërbim të tij”

13 Shkurt 2023, 18:23, Politikë CNA

Meta tregon frikën e Ramës/ “Parlamenti është në

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur jashtë Parlamentit teksa seanca në Kuvend është ndërprerë.

Ai tha se qeveria ka tmerr nga fjala e opozitës dhe se Parlamenti është kthyer në një institucion që i shërben Ramës.

“Parlamenti është shtëpia e përfaqësuesve. Ju këtu dhe të gjithë ne përfaqësojmë 750 mijë vota për të certifikuar. Kanë tmerr nga fjala e opozitës nga e vërteta. Ky nuk është më parlamenti i shqiptarëve që respekton rregulloren, por është kthyer në institucion që i shërben Ramës. Policët tanë paguhen më keq në rajonin tonë. Shefat e tyre janë të besuar dhe janë në mes të ditës e natës me trafikantë të drogës dhe kriminelë.”/ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga