LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

PD mban protestë para Parlamentit/ Deputetët e Bashës ikin nga frika

13 Shkurt 2023, 16:07, Politikë CNA
PD mban protestë para Parlamentit/ Deputetët e Bashës ikin nga
Jorida Tabaku dhe Kreshnik Çollaku

Në orën 17:00 do të nisë protesta e organizuar nga Partia Demokratike para Parlamentit, në të njëjtën kohë kur mbahet edhe seanca plenare.

Por Bashistët i janë shmangur përgjegjësisë nga frika e protestës.

Ata kanë ikur nga Shqipëria të trembur nga protesta para Parlamentit, duke shmangur kështu edhe seancën e sotme.

Bëhet fjalë për deputetët Jorida Tabaku dhe Kreshnik Çollaku, të cilët kanë ikur në Parlamentin e Kosovës, ku po zhvillohet debati për dialogun Kosovë-Serbi.

“Nga Parlamenti i Kosovës, në seancën e debatit për çështjen e dialogut.

Ne jemi Një, ne jemi në krah të Kosovës!!!”, njofton Çollaku me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Ndërkohë, kujtojmë se deputetët e grupit të vulës kishin deklaruar se do të bashkoheshin me Sali Berishën për të protestuar kundër kryeministrit Edi Rama, pas skandalit me Charles McGonigal.

Por ndryshe nga sa patën thënë, ata nuk shkuan në protestë. Edhe ata që zbritën në shesh e bënë këtë sa për sy e faqe, pasi askush nga ata nuk e promovoi protestën në rrjete sociale dhe askush nuk ftoi qytetarët që t’i bashkohen tubimit./ CNA.al

PD mban protestë para Parlamentit/ Deputetët e Bashës ikin nga

Lajmet e fundit nga