LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla flet me gjuhë kërcënuese/ "Nesër do t’i drejtohemi sekretariatit"

13 Shkurt 2023, 19:14, Politikë CNA

Balla flet me gjuhë kërcënuese/ "Nesër do t’i

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla tha se nuk mund të lejojë që Sali Berisha të mbajë peng dhe të keqpërdorë Parlamentin.

Balla paralajmëroi se nesër do t’i drejtohet sekretariatit që të merren masa. 

"Unë mendoj se çdo qytetar shqiptar e kupton skenarin. Ditën që dosja Gërdeci po përparon drejt një gjykimi të paanshëm për të siguruar që personat e përfshirë në këtë, kur u zbulua sesi jepeshin urdhrat në 21 janar, nuk ka qenë e papritur që të kishim një përshkallëzim të personit të akuzuar për këto dy ngjarje në raport me Kuvendin. Përpjekja e tyre për të penguar punimet e kuvendit është e kotë.

Megjithatë nuk mund ta lëmë kuvendin të jetë peng dhe të keqpërdoret nga Berisha. Është qesharake që Flamuri i Saliut u përdor si bilbil për të bërë zhurmë. Ne do t’i drejtohemi nesër sekretariatit që të merren masat”-tha Balla./ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga