LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Debati i ashpër mes Spiropalit dhe Berishës/ “Orgjitë e McGonigalit janë reale”

13 Shkurt 2023, 19:05, Politikë CNA

Debati i ashpër mes Spiropalit dhe Berishës/ “Orgjitë e

Gjatë seancës parlamentare nuk munguan debatet mes kryedemokratit Sali Berisha dhe Elisa Spiropalit.

Debati mes tyre agravoi për videon erotike që Berisha tha se disponon me personazh McGonigal dhe deputete femra të PS, të cilë tha se do ta dorëzojë në organet kompetente hetimore.

Berisha mohoi të ketë fyer publikisht një grua dhe theksoi se nuk mund të mbulojë marrëdhëniet sekrete të Edi Ramës me McGonigalin.

 “A jeni në rregull apo jo, a keni fiqir apo jo, po pse mor erotizmin e Mcgonigal po mbroni ju, pse të djeg ty Elisa? Orgjitë e Mcgonigal janë reale”- tha Berisha.

Ndërkohë Spiropali iu kundërpërgjigj nga ana tjetër duke pohuar se është e turpshme që të shpifë dhe përgojojë për gratë.

"Është e turpshme për një burrë të shpifë të përgojojë dhe të shantazhojë gratë. Të jesh i bindur që deklarata që lexoi Denaj është e plotë dhe i referohet bëmave tuaja. Keni mbërritur në një nivel të pabesueshëm në raport me njerëzit, familjet dhe me këdo. Doktor nuk bëhet revolucion me këto, mblidh mendjen”, u shpreh Spiropali.

Me pas Berisha theksoi se videot erotike i ka dhe se do t'i dorëzojë te komisioni hetimor.

 “Një akuzë, një denoncim i bërë McGonigalit ditën e premte në konferencë të shtypit, i paska futur frikën në palcë zonjave socialiste. Kjo është e pabesueshme, kjo është sikur si vetëakuzë. Edhe njëherë ju them, asnjë video e asnjë mesazh të videos erotike nuk do ta gjeni tek Sali Berisha, përveç rasti McGonigal, do të shkojnë të gjitha në drejtësi. Ose krijoni një komision dhe hajdeni ti shifni. Tani na presin qytetarët.”/ CNA.al

 

Lajmet e fundit nga