LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vokshi nxjerr “prapaskenat”/ Si po provokojnë konflikt Rama dhe Nikolla

13 Shkurt 2023, 21:01, Politikë CNA
Vokshi nxjerr “prapaskenat”/ Si po provokojnë konflikt Rama dhe
Deputetja Albana Vokshi

Deputetja Albana Vokshi ka treguar “prapaskenat” e veprimeve të kryeministrit Edi Rama dhe kryetares së parlamentit, Lindita Nikolla.

Në një intervistë me Alba Alishanin, Vokshi tha se Rama dhe Nikolla po provokojnë konflikt me opozitën.

Sipas saj, këtë po e bëjnë duke mos lejuar deputetët të flasin, duke i pëjashtuar nga seancat plenare dhe duke mos i lejuar ata të futen në Parlament.

“Protesta e së shtunës ishte vetëm e para e atyre që opozita kishte paralajmëruar. Ishte paralajmëruar protesta e sotme para Parlamentit, Sot qytetarët protestuan para Parlamentit, sepse në Parlament është kryer një atentat. Një atentat ndaj parlamentarizmit.

Në cilin vend të botës ju keni parë, unë nuk kam parë në asnjë vend, që deputetët, përfaqësuesit e qytetarëve, ndalohen që të futen në institucionin që duhet të jetë i qytetarëve, i sovranit.

Unë dhe kolegët e mi përfaqësojmë jo veten tonë, por qytetarët që na kanë votuar. Si mundet që të përjashtosh deputetët e opozitës, sepse Edi Rama nuk ka qejf që të dëgjojë disa të vërteta.

Edi Rama ka frikë nga fjala e lirë. Më vjen keq që Lindita Nikolla keqpërdoret në këtë mënyrë nga Edi Rama. Të dy ata provokuan konflikt. Na dhunuan pa pasur asnjë urdhër për të na ndaluar që të futeshim në Parlament. Mijëra qytetarë mbeten të pa përfaqësuar nëse ne nuk futemi në Parlament”, theksoi ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga