LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e Berishës/ "Jam përgjuar nga Barack Obama”

13 Shkurt 2023, 21:32, Politikë CNA

Deklarata e fortë e Berishës/  "Jam përgjuar nga Barack

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka deklaruar se telefoni është përgjuar dikur nga ish-presidenti i SHBA-së, Barack Obama.

Në një intervistë për ish-deputeten Duma, ai tha se Obama kishte urdhëruar përgjimin e tij, por ai  u shpreh se nuk e kishte problem, madje shërbeu si një nga garancitë e tij.

"Telefoni im ësntë përgjuar nga Barack Obama. Ai kishte urdhëruar përgjimin e Sali Berishës. Barack Obama kishte urdhëruar regjistrimin e 125 kryeministrave dhe në listë ishte dhe emri im. Unë kisha dhënë urdhër që mos të përgjohej asnjë ambasadorë. Ky ishte koncepti im. Shërbimet e Shqipërisë kishin urdhër mos të përgjohej asnjë ambasadorë. E bëri Obama. Për mua nuk ka asnjë problem. Ajo shërbeu si një garancitë e mia. Unë nuk e kisha problem. Për çfarë i duhet presidentit të SHBA, përgjimet e kryeministrit të Shqipërisë'" u shpreh Berisha./ CNA.al

Lajmet e fundit nga