LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama, takim me të ngarkuarin me punë të SHBA/ Zbardhen diskutimet

30 Gusht 2023, 17:08, Politikë CNA

Rama, takim me të ngarkuarin me punë të SHBA/ Zbardhen diskutimet

Kryeministri Edi Rama ka takuar këtë të mërkurë të ngarkuarin me punë të Shteteve të Bashkuara në Tiranë, David Wisner.

Ambasada amerikane ka publikuar foto të Ramës me David Wisner dhe ka zbuluar detaje nga takimi.

Ambasada e SHBA në Tiranë njofton se temë diskutimi ishte partneriteti i ngushtë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, veçanërisht për Ukrainën, si dhe rëndësinë e mbështetjes së rinisë shqiptare.

“I Ngarkuari me Punë David Wisner u takua sot me Kryeministrin Edi Rama për të pohuar sërish lidhjen e fortë mes Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë. Ata diskutuan partneritetin e ngushtë të vendeve tona në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, veçanërisht për Ukrainën, si dhe rëndësinë e mbështetjes së rinisë shqiptare. Ëisner falënderoi gjithashtu kryeministrin për mikpritjen e jashtëzakonshme që Shqipëria ka treguar ndaj afganëve”, thuhet në deklaratë./ CNA

Rama, takim me të ngarkuarin me punë të SHBA/ Zbardhen diskutimet

Lajmet e fundit nga