LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Fitoi Primaret në Kukës/ Vata: Të bindur për fitoren në 24 shtator

27 Gusht 2023, 21:33, Politikë CNA

Fitoi Primaret në Kukës/ Vata: Të bindur për fitoren në

Fituesi i Primareve të PD-së në Bashkinë Kukës, Emri Vata ka falenderuar të gjithë ata që e mbështetën dhe votuan për t’u zgjedhur kandidat i demokratëve në zgjedhjet vendore të 24 shtatorit 2023.

Përmes një deklarate për mediat, Vata deklaroi se sot është një ditë e shënuar për PD dega Kukës, pasi sipas tij PD futet në një fushatë më të motivuar, më të bashkuar se kurrë dhe për të fiuar Kukësin.

Ndër të tjera Vata u shpreh i bindur se do ketë mbështetjen e krahut të djathtë do të jetë por dhe të elektoratit gri në Kukës.

“Dëshiroj të falenderoj shumë të gjithë ata që më votuan.

Gjithashtu falenderoj të gjithë kandidatët e tjerë që morën pjesë në Primare për një fushatë qytetare, demokratike dhe shumë të mirë.

Sot është një ditë e shënuar për PD Dega Kukës, pasi futemi në një fushatë më të motivuar se kurrë, më të bashkuar se kurrë dhe për ta fituar atë bindshëm.

Mbështetja e të gjithë kandidatëve dhe spektrit të djethtë do të jetë por ne ju sigurojmë se do të kemi dhe mbështetjen e elektoratit gri në Kukës për atë që ka ndodhur në Kukës dhe për të ndryshuar historinë.”-u shpreh Vata./CNA

Lajmet e fundit nga