LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shënoi “suksese” të jashtëzakonshme me petritët e tij/ Basha zbulon “hapin e madh”

28 Gusht 2023, 13:27, Politikë CNA

Shënoi “suksese” të jashtëzakonshme me petritët

Pas një fitoreje të jashtëzakonshme në 29 korrik, ku në disa prej qaqeve nuk arriti të mblidhte dot as 100 vota, humbësi serial, Lulzim Basha, ka treguar hapin e madh të radhës që do të çojë në shkatërrim të mëtejshëm të PD-së së vulës.

Basha, i cili ka thyer rekorde me humbjet e tij, po tregon se do të mbledhë Kuvendin Kombëtar të Partisë Demokratike.

Kjo mbledhje, në të cilën nuk dihet nëse do të mblidhen dot as 100 veta njësoj si në rezultatet e 29 korrikut, do të mbahet në 2 shtator.

Këtë e ka njoftuar përmes një fotoje të cilën e ka publikuar në rrjetet e tij sociale, ku jep lajmin e madh për të gjithë demokratët dhe “petritët” e tij.

Gjithashtu ka zbuluar dhe logon, e cila përmban siglën e Partisë zyrtare dhe një stilizim të shqiponjës së flamurit në ngjyrë portokalli./ CNA

Shënoi “suksese” të jashtëzakonshme me petritët

Lajmet e fundit nga