LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama “rreh gjoksin”/ “Ish-zëvendësi im është në kërkim, 4-5 kryetarë bashkish janë në paraburgim”

30 Gusht 2023, 18:39, Politikë CNA

Rama “rreh gjoksin”/ “Ish-zëvendësi im

Kryeministri Edi Rama është mburrur sërish me veprimet e SPAK, i cili ka goditur disa zyrtarë të Partisë Socialiste.

Në një intervistë për median greke “ERT Neës”, Rama tha se për shkak të vullnetit të drejtësisë, sot është në kërkim ish-zëvendësi i tij, Arben Ahmetaj dhe ndodhen në paraburgim 4 apo 5 kryetarë bashkish të PS-së.

Kreu i qeverisë theksoi se drejtësia e tij godet pa marrë parasysh se kush është apo çfarë pikëpamje politike ka.

“Sot ish zëvendësi im është në kërkim. Janë 4 apo 5 kryetarë bashkish të Partisë Socialiste që janë në paraburgim, në pritje të daljes në gjyq për të njëjtën arsye: Vullnetin e kësaj drejtësie për të goditur pa parë se çfarë ngjyre ka, se afër kujt është apo se kë po lëndon nga pikëpamja politike apo nga pikëpamja financiare”, nënvizoi Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga