LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Paralajmërimi i ambasadës amerikane për qytetarët e saj/ “Shmangni tubimin”

3 Mars 2023, 09:28, Politikë CNA

Paralajmërimi i ambasadës amerikane për qytetarët e saj/

Ambasada amerikane në Shqipëri, ka dalë me një thirrje për qytetarët e saj në lidhje me protestën e sotme të thirrur nga opozita, që do të mbahet në orën 12:00, duke u kërkuar të shmangin grumbullimet e mëdha.

Në postim shkruhet gjithashtu se ngjarjet, të cilat parashikohen të zhvillohen në mënyrë paqësore, situatat mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme.

"Është planifikuar të zhvillohet një protestë para godinës së Kryeministrisë. Kjo protestë ka potencialin të përhapet në rrugët përreth duke shkaktuar bllokime të trafikut, devijime dhe mbyllje të rrugëve. Protestat mund të përshkallëzohet në veprime të dhunshme të mundshme. Qytetarët amerikanë këshillohen të shmangin tubimet e mëdha. Ndërsa shumë ngjarje të mëdha zhvillohen në mënyrë paqësore, situatat mund të ndryshojnë shpejt dhe në mënyrë të paparashikueshme. Monitoroni mediat lokale dhe ndiqni udhëzimet e autoriteteve lokale të zbatimit të ligjit për informacionin më të fundit”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane./CNA.al

Paralajmërimi i ambasadës amerikane për qytetarët e saj/

Lajmet e fundit nga