LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha thirrje Escobar/ Kujdes nga mafia shqiptare e Ramës

2 Mars 2023, 22:50, Politikë CNA
Berisha thirrje Escobar/ Kujdes nga mafia shqiptare e Ramës
Kryetari i PD-së, Sali Berisha

Kryetari i PD-së, Sali Berisha i ka bërë thirrje të dërguarit të SHBA për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar. 

Berisha tha në emisionin e Çim Pekës se Escobar duhet të ketë kujdes nga mafia shqiptare e Edi Ramës.

"Ai është një diplomat i shkëlqyer, i talentuar, ka problem ndonjë deklaratë. Në datën 9 dhjetor 2021 erdhi dhe bëri një deklaratë që e ccoi në qiell Bashën, mezi po pres të vijë në Uashington të takohemi. Atëherë i thashë zotit Escobar që shqiptarët janë popull që nuk i kanë qejf kukullat, tani i them kujdes nga mafia shqiptare e Edi Ramës. Po t'ia lexosh deklaratën, Shipërinë e veçoi, Ramën ia la FBI-së. FBI po heton, tha. Kështu që Ramën e la te FBI", theksoi kryedemokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga