LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Masakra në Tiranë/ Sherefedin Shehu i kërkon llogari Ramës

2 Mars 2023, 21:11, Politikë CNA

Masakra në Tiranë/ Sherefedin Shehu i kërkon llogari Ramës

Ish-zëvendës ministri i Financave, Sherefedin Shehu ka reaguar pas vendimit të qeverisë për shpalljen e të dielës ditë zie për tragjedinë e ndodhur në Greqi.

Shehu nëpërmjet një postimi në rrjete sociale shprehet se institucionet duhet të mbanin përgjegjësi për ngjarjen e tmerrshme të ditës së djeshme në Tiranë, ku u vranë 3 gra.

Ai akuzoi kryeministrin Edi Rama se mban zi për tragjedinë në Greqi ndërkohë që nuk e zë në gojë tragjedinë që ka ndodhur në vendin e tij dhe nuk mban përgjegjësitë që i takojnë.

Tragjedi në Greqi për një gabim njerëzor dhe marrin përgjegjësi shumë institucione dhe për moral dorëhiqet edhe Ministri përgjegjës për hekurudhat.

Tragjedi në Shqipëri për faj të njeriut por edhe të sistemit dhe askush nuk mban përgjegjësi dhe Kryeministrit dhe Ministave përgjegjës të Rendit dhe të Drejtësisë as qe ju shkon nëpërmend dorëheqja apo të pranojnë publikisht përgjegjësinë. Por perkundrazi:

Mblidhet kuvendi dhe as mbahet 1 minutë heshtje dhe as nuk kërkohet ndjesë,

Ndërsa Kryeministri shpall dite zie për tragjedinë e Greqisë dhe as me gojë nuk e ze tragjedinë e tij.

Të dashur vëllezër dhe motra shqiptare! Edi Rama është tragjedia jonë! Të bashkohemi që ta shmangim ate!, shkruan ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga