LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Drejtësia mban peng skandalin e inceneratorëve"/ Baçi: Pas hekurave, ata që kanë marrë vetëm thërrime

2 Mars 2023, 18:12, Politikë CNA

"Drejtësia mban peng skandalin e inceneratorëve"/

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi është shprehur në mocionin në Parlament se Ramën e frikëson çështja McGonigal ashtu sikurse dhe ngritja e një Komisioni Hetimor lidhur me skandalin “McGonigal”.

Ndër të tjera ai tha se dështimi i sistemit të drejtësisë po mban peng aferën e inceneratorëve dhe personat që janë dënuar për këtë aferë janë vetëm ata që kanë marrë thërrimet.

Rritja çdo ditë e çmimeve dhe naftës, e ka shtrirë varfërinë tek të gjithë shqiptarët. Dështimi i sistemit të drejtësisë mban peng skandalin e inceneratorëve, që pas hekura gjenden ata që kanë marrë vetëm thërrime, ndërsa ata që duhej  të ishin pas hekurave gëzojnë pasuritë e shqiptarëve.

Vendin po e drejton një klikë e rrezikshme. Dhe sa do ta durojmë këtë pushtet? Edi Rama vërteton frikën nga frika që ka nga mosngritja e Komisionit dhe mospranimin e debatit në sallë. Rama është në akuzë që ka tronditur thellë vlerat e sistemit demokratik. Është nën akuzë për korrupsion aktiv, edhe për asgjësimin e opozitës shqiptare…”/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga