LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Halucinacione të opozitës”/ Xhaçka: Është e udhëhequr nga urdhrat e një “non grata”

2 Mars 2023, 15:08, Politikë CNA

“Halucinacione të opozitës”/ Xhaçka:

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, e ka quajtur kohë totalisht të humbur dhe energji e shkuar dëm të gjithë debatin për çështjen “McGonigal”.

“Sepse, nëse ndalesh një moment dhe e analizon ftohtë teorinë e PD-së për rastin McGonigal, ka vetëm një epitet për ta përshkruar: halucinante. Ça mund ta quash tjetër një teori sipas së cilës, Edi Rama në bashkëpunim me McGonigal, pak me ndihmën e rusëve dhe kinezëve, pak në bashkëpunim me Kartelin Sinaloa, pak me ndihmën e Yurin Kim, dhe patjetër me George Soros në prapaskenë, janë duke punuar së bashku për të shkatërruar demokracinë në Shqipëri, për të zhdukur PD-në si bastioni i fundit i rezistencës ndaj mësymjes antidemokratike ruso-kinezo-sorosiane, e veçanërisht ish-kryeministrin, që në këtë histori del si një hero i pakuptuar që megjithëse i është bërë një padrejtësi e jashtëzakonshme duke e shpallur 'non grata', po lufton sot me mish e me shpirt për të shpëtuar demokracinë shqiptare, por edhe atë amerikane nga ky komplot i rrezikshëm”, u shpreh Xhaçka./CNA.al

Lajmet e fundit nga