LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nesër gjyqi për vulën e PD/ Manja: Interesi ynë, kë do kemi përballë më 14 maj

2 Mars 2023, 19:04, Politikë CNA

Nesër gjyqi për vulën e PD/ Manja: Interesi ynë, kë do

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka folur rreth vendimit që pritet të japë Gjykata e Apelit për vulën e Partisë Demokratike.

Në një intervistë për gazetarin Denis Minga ai deklaroi se i vetmi interes i PS-së është që të di se kë do të kenë përballë më 14 majin, ditën e zgjedhjeve.

 “Ne kemi një datë 14 majin! Ku qytetarët na presin të shkojmë me një ofertë. Se kuptoj trajektoren e opozitës në Kuvend. Se di për kë po e bëjnë luftën. Ato duhet të kontrollojnë shumicën, kur ka një opozitë të fortë që vjen me një vizion dhe alternative sigurisht dhe mazhoranca është më e përgjegjëse. Në sot bëjmë dhe opozitën dhe qeverisjen. Ju e dini shumë mirë se brenda mazhorancës, më opozitë bëjmë ne për veten se opozita që kemi. I vetmi interes i yni për nesër është të dimë kush do të jetë përballë nesh më 14 maj. Duam një opozitë, kushdo të jetë kjo opozitë e duam përballë me 14maj. Të regjistrohemi në KQZ të regjistrojmë dhe listat e këshilltareve e secili të shkojë me ofertën e vet. Se kush e merr vulën si intereson fare kësaj mazhorance. Duam opozitën të vijë në sheshin e Mejdanit.  Nesër gjykata do të japë fjalën e vet dhe unë këtu dua ta ndaloj përgjigjen time”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga