LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shehi tallet me Ramën/ “I shkel ligjet me të dyja këmbët se i ka të gjata”

2 Mars 2023, 20:17, Politikë CNA

Shehi tallet me Ramën/ “I shkel ligjet me të dyja

Kreu i LZHK-së Dashamir Shehi u shpreh se kryemininstri Edi Rama i ka kaluar caqet dhe vijën e kuqe në çështjet politike.

Gjatë fjalës së tij të mbajtur në Kuvend, ai tha se Rama bën avokatin e vetes dhe justifikohet për çështjen McGonigal.

Sipas tij kryeministri i ka shkelur ligjet me të dyja këmbët dhe e ka ironizuar duke thënë se i ka dhe këmbët e gjata.

Zoti kryeminister të na shpjegojë ato 14 pika ku permendet. Ky njeri ka kaluar vijën e kuqe. Limitet në të cilën gjykohet një çështje politike. Nëse ky ka dhunuar, spiunuar amerikën ajo çështje tjetër. Të gjithë ankohen nëse ka fakte. Në një shtet normal jepet dorëheqja. Ndërsa Rama vjen e na shpjegon këtu sikur është avokat i vetes së vet. Ky mendon se institucioni është vet ky. Edi Rama nuk është institucion privat. Ky i ka shkel ligjet më të dy këmbët se i ka dhe të gjata, ligjin shqiptar. Ky ka korruptuar një polic dhe ka e bërë më paret e shtetit shqiptare. Mendon se është i gjithëfuqishëm. Ironia e kësaj pune është se këto gjëra i bën një njeri. Ne të shajmë ty dhe në 10 gjuhë. Ky paska të drejtë të vjedhë të spiunojë në Shqipëri. Puna më e mirë që duhet të bëjë është të iki”, tha ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga