LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekselenti i gjumit ngatërron rrugën/ Në vend të shkojë në Parlament i hipën avionit për Holandë

2 Mars 2023, 22:42, Politikë CNA

Ekselenti i gjumit ngatërron rrugën/ Në vend të shkojë

Lulzim Basha, ekselenti i gjumit dhe i matematikës, ka ngatërruar rrugën për në Parlament, ku u mbajt seancë me mocion për çështjen “McGonigal”.

Në vend që të shkonte në Parlament, Basha është nisur për në Holandë.

Ai është fotografuar në aeroportin e Romës, në kohën që deputetët demokratë ngrinin zërin për skandalin me ish-zyrtarin e FBI-së.

Sipas Syri Tv, destinacioni i Bashës është Amsterdami. Dhe s’kishte si të ndodhte ndryshe, kur i gjithë vendi zien nga skandali, Basha merr valixhet e ikën nga Shqipëria.

Ashtu si kryeministri Edi Rama e mbylli debatin me 45 minuta, edhe Luli zgjedh t’i largohet detyrimeve që ka si deputet i Shqipërisë.

Përveçse nuk hap gojën të përgjigjet për akuzat e ngritura ndaj tij, ai nuk ka më as argumenta për aferat që përfshijnë kreun e qeverisë.

Shpresojmë të mos ketë ndonjë skandal të radhës, se nuk dihet ku do ta shohim Bashën./ CNA.al

Ekselenti i gjumit ngatërron rrugën/ Në vend të shkojë

Lajmet e fundit nga