LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me makina dhe autobusë/ Pritet pjesëmarrje masive nga Shkodra në protestë

3 Mars 2023, 09:19, Politikë CNA
Me makina dhe autobusë/ Pritet pjesëmarrje masive nga Shkodra në
Foto ilustruese

Mijëra qytetarë nga Shkodra janë nisur drejt kryeqytetit për të marrë pjesë në portestën e radhës të opozitës.

Me autobusë dhe makina private, shkodranët nuk do të mungojnë në aksionin opozitar kundër kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij.

Në qytetin e Shkodrës janë 4 pika në të cilat janë mbledhur po ashtu dhe ata te rrethinave për t'u nisur drejt kryeqytetit.

Nënkryetari i PD-së, Qashiv Hoxha, është shprehur se janë të shumta arsyet për të cilat protestojnë sot kundër një qeverie të korruptuar, që po shpopullon Shqipërinë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga