LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pak orë para nisjes së protestës/ Berisha bën thirrje: Sot uragani i lirisë

3 Mars 2023, 09:10, Politikë CNA

Pak orë para nisjes së protestës/ Berisha bën thirrje: Sot

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka bërë dhe njëherë thirrje për t’iu bashkuar protestës mesditën e sotme në kryeqytet, te bulevardi "Dëshmorët e Kombit”.

Me anë të një postimi, pak orë para nisjes së protestës, Berisha e quan këtë tubim të qytetarëve si një uragan të lirisë.

“Uragani i lirisë sot në ora 12:00 në Tirannë”, shkruan Berisha.

Kujtojmë se qindra qytetarë nga Vlora, Selenica dhe Himara janë nisur për t'u bashkuar në protestën e opozitës para Kryeministrisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga