Mike Pence sulmon Biden nga Manëza/ Ironizon Paloka: Nuk e di se ku e gjen guximin ta bëj këtë në sy të Kimit dhe Alibeut

23 Qershor 2022, 21:08, Politikë CNA
Mike Pence sulmon Biden nga Manëza/ Ironizon Paloka: Nuk e di se ku e gjen
Edi Paloka

Ish-zv/presidenti amerikan, Mike Pence, deklaroi se administrata e sotme e Joe Biden po cenon progresin e asaj që ata kanë bërë për lirinë e Iranit.

Nga kampi i muxhahedinëve në Manzë, Pence deklaroi se Biden ka bashkëpunuar ngushtësisht me Rusinë për programin nuklear të Iranit, ndërsa shtoi se marrëveshja e re do të pasurojë regjimin e korruptuar dhe do të torturojë popullin e Iranit.

Këtë deklaratë e ka ironizuar deputeti i PD-së, Edi Paloka, i cili në një postim në rrjetin social "Facebook" shkruan: “Nuk e di se ku e gjen guximin ta bëjë këtë në sy të Kimit dhe Alibeut !!!”/CNA.al

Mike Pence sulmon Biden nga Manëza/ Ironizon Paloka: Nuk e di se ku e gjen

Lajmet e fundit nga