“Jo"-ja për Shqipërinë/ Berisha: Rama si dhi e zgjebosur dhe bishtin përpjetë, ja pse nuk u hapën negociatat

23 Qershor 2022, 19:52, Politikë CNA
“Jo"-ja për Shqipërinë/ Berisha: Rama si dhi e
Kreu i PD-së, Sali Berisha

Kreu i PD-së, Sali Berisha, ka reaguar me tone të ashpra për “dritën e kuqe” që iu dha sot Shqipërisë në Bruksel.

Në një postim në "Facebook", Berisha nuk i kurseu akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, për të cilin tha se mandatin e tretë qeverisës nuk e fitoi, por sipas tij e vodhi.

Kryedemokrati shtoi se Rama u soll sot në Samitin në të cilin tha se nuk do të shkonte, si një dhi e zgjebosur që mban bishtin përpjetë.

Berisha, nuk ka nguruar që t'u bëjë thirrje qytetarëve që të bashkohen në protestën e opozitës kundër qeverisë në datën 7 korrik.

Postimi i plotë i Berishës:

Mandatin e trete nuk e fitove, por e vodhe!

Prandaj kurre nuk çelen negociatat me ty!!

Te dashur miq,

I sfazuar nga ‘JO’ e madhe e lidereve te BE per hapjen e negociatave me Shqiperine dhe Maqedonine e Veriut, Edi Rama u soll sot ne samitin ne te cilin tha se nuk do te shkonte, si nje dhi e zgjebosur qe mban bishtin perpjete!

Ai rrahu gjoksin duke thene si me krenari se: ‘M’u ndesh te fitoja nje mandat te trete qe te vazhdoja te prisja per celjen e bisedimeve dhe ishte shume te thoja te verteten qe arsyeja nuk eshte thjesht Bullgaria.’

Ne fakt, i them ketij hokatari, shkaku kryesor sic pohon edhe ai vete, nuk eshte Bullgaria, por pikerisht mandati i trete i rrembyer nga ai duke vjedhur vota.

Ky eshte shkaku i te gjitha shkaqeve qe me te BE nuk hap negociatat me Shqiperine.

Me Edi Ramen negociatat nuk hapen kurre!

Me 7 korrik te gjithe jeni te ftuar ne proteste!

Largimi i Rames eshte shpetimi i Shqiperise!/CNA.al

Lajmet e fundit nga