Ironia therëse e gazetarit/ Zbulohet arsyeja pse nuk u hapën negociatat për në BE

23 Qershor 2022, 18:51, Politikë CNA
Ironia therëse e gazetarit/ Zbulohet arsyeja pse nuk u hapën
Gazetari, Ylli Dylgjeri

Gazetari dhe analisti, Ylli Dylgjeri, ka ironziuar zhvillmet e sotme në samitin e BE, ku pati një “jo“ për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Dylgjeri, përmes ironisë, shkruan se është zbuluar arsyeja pse nuk u hapën negociatat për Shqipërinë.

”Ato(BE) jane shumë të fyer, të ofenduar, të stresuar, të keqtrajtuar, të vrarë, nga fakti se Shqiptarët nuk kanë zgjedhur gjatë viteve investitor strategjik europën por... Gaz Pajën &Co. Kaq (Bashkëpuntori L)”, shkruan Dylgjeri.

“Lajmi i fundit,

Bruksel ora: 17.25

Mesohet se pse nuk u hapen negociatat me BE?

Sapo del ne drite arsyeja e Jooo-se evropiane:

...Ato(BE) jane shume te fyer, te ofenduar, te stresuar, te keqtrajtuar, te vrare, nga fakti se Shqiptaret nuk kane zgjedhur gjate viteve investitor strategjik europen por... Gaz Pajen &Co. Kaq (Bashkepuntori L)” shkruan në postimin e tij në rrjetet sociale, gazetari Dylgjeri.

Ndërsa e vazhdon ironinë e tij therëse me shprehjen: “Poshtë Brukseli. Rroftë Surreli!”/ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga