LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta nxehet me Bashën/ Po uzurpon PD-në për të bërë biznes me Ramën

16 Janar 2023, 22:38, Politikë CNA
Meta nxehet me Bashën/ Po uzurpon PD-në për të
Kreu i PL-së, Ilir Meta

Kreu i PL-së, Ilir Meta ka hedhur një sërë akuzash ndaj Lulzim Bashës, me të cilin kishte raporte të mira në kohën kur ishte kryetar i PD-së, por që e sulmoi kur iku si President.

Teksa foli për vulën e PD-së, Meta tha në një intervistë me Pranvora Borakajn se Basha po uzurpon Partinë Demokratike.

Sipas tij, këtë ai po e bën me qëllim që të vazhdojë pazaret personale me kryeministrin Edi Rama.

“Këtu problemi është me Lulzim Bashën, i cili vazhdon të jetë në xhepin e Edi Ramës. Të gjithë shqiptarët dhe demokratët e dinë që ai ka dhënë dorëheqjen dhe kjo dorëheqje nuk ekziston në asnjë institucion shtetëror, i cili kërkon të uzurpojë vulën e PD-së që të vazhdojë pazaret personale me Edi Ramën. Gjykata është shprehur për PD dhe Edi Rama nuk ka lejuar që të regjistrohet vendimi i gjykatës. Kjo është një gjë shumë e qartë dhe kjo histori është e kthjellët për këdo qytetar të Shqipërisë. Çdo përpjekje për të bllokuar regjistrimin e PD të vërtetë do t’i rikthehet në boomerang këtij regjimi mafioz dhe do të forcojë pjesëmarrjen e qytetarëve në zgjedhje, jo vetëm për t’i dhënë fund këtij uzurpimi 100% të pushtetit vendor”, theksoi kreu i PL-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga