LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Indrit Hoxha “sfidon” SPAK-un/ Të hetojë pasuritë e mia e të Sherës

3 Maj 2023, 14:50, Politikë CNA

Indrit Hoxha “sfidon” SPAK-un/ Të hetojë pasuritë e

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Bashkinë e Vorës, Indrit Hoxha, ka ftuar SPAK-un që të hetojë pasuritë e tij dhe të kryebashkiakut aktual, Blerim Sherës.

Hoxha, në një intervistë për mediat, është shprehur se kryebashkiaku në fillim kur mori detyrën jetonte në shtëpi me qira, ndërsa tani ka 4 apartamente në Vorë.

Sipas tij, Shera po u bën presion qytetarëve duke u kërkuar votat në shkëmbim të apartamenteve që u takojnë nga projekti i rindërtimit.

“Ne po përgatisim një raport dhe për diplomatët e huaj në vend. Vora nuk ka luks këto zyra. S’jemi Bashkia e Parisit. Nuk dihet se ku janë zyrat e Bashkisë së Vorës, kanë marrë zyra me qira. Një zyrë është në një cep të qytetit, tjetra në cep tjetër. Këto rëndojnë xhepat e qytetarëve. Dita e parë që do të vijë në pushtet, do ta kthejë atje ku ishte Bashkinë e Vorës. Këta e kanë falimentuar Bashkinë e Vorës. Ça përpara janë këta? Këta janë buzë greminës. SPAK-u të hetojë pasurinë time dhe të kryetarit të Bashkisë së Vorës. Ai kur mori detyrën ishte në shtëpi me qira, tani ka 4 apartamente në Vorë. Kryetari i Bashkisë së Vorës po u bën presion qytetarëve. Familjet që presin të marrin apartamentet sa i takon projektit të rindërtimit, po u bëhet presion, ku u kërkohet vota”, tha ai./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga