LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama sulmon Berishën/ “I kanë parë njerëzit si mish për top, i kanë përçarë”

3 Maj 2023, 11:19, Politikë CNA

Rama sulmon Berishën/ “I kanë parë njerëzit si mish

Kryeministri Edi Rama, gjatë takimit elektoral në Mat, ku prezantoi kandidatin Agron Malaj, ka sulmuar edhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Rama është shprehur se Berisha i ka parë njerëzit si mish për top dhe i ka përçarë.

Gjithashtu ka përmendur faktin se është shpallur "non grata" nga SHBA-ja.

“Ata të cilët sot rikthehen këtu, rikërkojnë vota pa pikën e turpit, nuk kanë pasur asnjë sens të zhvillimit të qyteteve e komuniteteve. I kanë parë njerëzit si mish për top dhe i kanë përçarë. E kanë propaganduar demokracinë si monopolin e tyre, duke i etiketuar socialistët si komunistë e persekutorë. Për ironi të fatit, të persekutuarit kishin në krye një kryekomunist ishin gati të bënin çdo gjë, madje të ndërronin komplet edhe fytyrën. Sot që ajo maskë është çjerrë jo nga ne, por nga aleati më i madh strategjik, SHBA-ja, dhe është bërë e papërdorshme jo vetëm në SHBA, por në të gjithë Europën, është e pakuptueshme se si ka akoma njerëz të ndershëm i japin besim e votë dhe harrojnë në fund të ditës se Shqipëria ka nevojë të madhe. Sot Shqipëria respektohet si një vend me dinjitet dhe partner i barabartë me çdo shtet, arrin merr drejtimin e OSBE-së, përgatitet të mirëpresë Samitin e Berlinit, bëhet vendi ku BE-ja del për herë të parë jashtë kufijve për t'u ulur në një Samit, shqiptarët nuk munden dot që me votën e tyre, t'u kthejnë kurrizin aleatëve dhe partnerëve në emër të asgjëje dhe askujt”, tha Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga