LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

CNA nxori pagesën e Noizyt nga Veliaj/ Manjani, me tone të ashpra: Është palaço

2 Maj 2023, 22:43, Politikë CNA
CNA nxori pagesën e Noizyt nga Veliaj/ Manjani, me tone të ashpra:
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani

CNA publikoi sot dokumenta që tregonin se kompania e këngëtarit Rigels Rajku, "Illyrian Bloodline" ka marrë një pagesë prej 50 milionë lekësh nga Bashkia e Tiranës në tetor të 2022-shit.

Lidhur me këtë lajm ka reaguar ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, i cili e quajti kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj palaço.

Manjani tha në emisionin e Adi Krastës se Veliaj lekët e taksave i shpenzon për aheng çdo datë 28 të muajit, ndërsa theksoi se kjo gjë është poshtërsi.

50 milionë lekë. Palaço. Lekët e taksave, çdo datë 28 të muajit është dita e taksave, ky palaço i bën për aheng. Çfarë arti është ky, ky është poshtërsi.

Unë nuk kam gjë me artistët, por jemi duke diskutuar për cilësinë e grabitjes së parave publike dhe kjo është grabitje, kjo është poshtërsi.

Tani unë kam një pyetje, atë nënë Lizën, kush do ja gjejë shtëpinë, Ermal Mamaqi apo kush është ky tjetri. Kush do ja rregullojë shtëpinë. Kush do e ndalojë prishjen masive të banesave mbi 50 vjet, kush këta do ta ndalojnë”, deklaroi ai./ CNA.al

Lajmet e fundit nga