LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alibeaj nuk e ndryshon “objektivin”/ Berisha-Meta, “oksigjeni” i Ramës

3 Maj 2023, 12:51, Politikë CNA

Alibeaj nuk e ndryshon “objektivin”/ Berisha-Meta,

Kreu i komanduar i PD-së, Enkelejd Alibeaj, tha se kryeministri i vendit, Edi Rama, nuk ka garë fare në zgjedhjet e 14 majit me rivalë të tillë, prandaj ata i ka afishuar edhe në posterë.

Ata i bashkon korrupsioni i 30 viteve në pushtet prandaj, Rama mban Berishën në politikë. Berisha mban Metën dhe të dy mbajnë Ramën”, tha Alibeaj.

Sipas Alibeajt, Rama nuk i ka kundërshtarë Berishën dhe Metën, por i cilëson si “oksigjenin” e kryeministrit.

"Shikoni se çfarë bën ai. Nxjerr veten përballë tyre. Ata nuk i ka kundërshtarë, por janë oksigjeni i tij. Janë varka e shpëtimit të tij.

Në regjimin e tij, ai ka median, kontrollin e gjyqësorit, policinë, biznesin, pushtetin vendor. Ai madje kërkon të caktojë edhe opozitën", tha Alibeaj në takimin e tij elektoral në Durrës./ CNA.al

Lajmet e fundit nga