LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Inceneratori i Tiranës po bën kërdinë me mijëra euro”/ Këlliçi: Çfarë e tremb SPAK-un të hetojë Veliajn?

8 Qershor 2022, 21:26, Politikë CNA
“Inceneratori i Tiranës po bën kërdinë me mijëra
Belind Këlliçi

Deputeti dhe anëtari i Kryesisë së PD-së, Belind Këlliçi, i ka kërkuar SPAK-ut hetimin e kryebashkiakut Erion Veliaj, lidhur me aferën e inceneratorit të Tiranës.

Në një postim në rrjetin social "Facebook", ai shkruan se inceneratori i Tiranës po bën kërdinë me qindra mijëra euro, teksa thekson se në asnjë vend të Europës, përgjegjësi i një afere nuk del çdo ditë në ekran.

Këlliçi ka ngritur edhe pyetjen se çfarë e tremb SPAK-un të nisë hetimet, pushteti i kryebashkiakut apo emri i të ndjerit Ardit Gjoklaj.

SPAK apo ASPAK?

Sa vite i duhen SPAK të hetojë kryebashkiakun Veliaj për inceneratorët? Çfarë i tremb, pushteti i tij apo emri i të ndjerit Ardit Gjoklaj? Kjo është drejtësia e pavarur që meritojnë shqiptarët?

Inceneratori i Tiranës po bën kërdinë me qindra mijëra euro!

Nuk ka shtet të së drejtës ku hajduti del në ekran nga mëngjesi deri në darkë! Nuk ka shtet europian pa gjyqësor të pavarur!”, shkruan Këlliçi./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga