LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prania e djalit të Sorosit në samit/ Reagon PD-ja: E errët, e pajustifikuar

8 Qershor 2022, 13:51, Politikë CNA
Prania e djalit të Sorosit në samit/ Reagon PD-ja: E errët, e
Floriana Garo

Partia Demokratike, në një deklaratë për mediat, shprehet se dënon me tone të ashpra deklaratat e kryeministrit Edi Rama gjatë samitit të "Ballkanit të Hapur".

“PD dënon me termat më të ashpër, deklaratat e kryeministrit Edi Rama të realizuara gjatë samitit të 'Ballkanit të Hapur'.

Duke mos njohur dhe banalizuar me nënqeshje gjenocidin dhe masakrat ndaj boshnjakëve, kroatëve, malazezëve dhe vëllezërve tanë në Kosovë, viktimat e spastrimit etnik, Edi Rama tregoi mungesë respekti jashtë çdo lloj imagjinate ndaj së shkuarës tragjike të Ballkanit”, tha Garo.

Ndërsa gjithashtu ka quajtur të pajustifikuar dhe të errët pjesëmarrjen e djalit të George Soros në këtë samit.  

“I njëjti rrezik vjen edhe nga pjesëmarrja e pajustifikuar dhe roli i errët në këtë samit i djalit të George Soros. Askush nuk e di se me cilin status është ai prezent në të njëjtën tavolinë me kryeministrin e Shqipërisë dhe të Serbisë.

PD-ja refuzon në mënyrë kategorike çdo projket që kërkon të zevëndësojë nismën e Berlinit”, vijon më deklaratën e saj Garo.

 

Lajmet e fundit nga