LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Soros, pas nismës për “Ballkanin e Hapur”?/ Fotoja që i “nxjerr zbuluar”

8 Qershor 2022, 13:15, Politikë CNA
Soros, pas nismës për “Ballkanin e Hapur”?/ Fotoja që
Alex Soros, Edi Rama

Deputeti i PD-së, Edi Paloka, ka hedhur dyshime të forta se Soros qëndron pas nismës për “Ballkanin e Hapur”.

Në një postim në rrjetet sociale, Paloka ka publikuar një foto, ku shikohet Alex Soros me liderët e Ballkanit Perëndimor, të cilët janë mbledhur në Samitin për “Open Balkan”, i cili zhvillohet në Ohër.

Soros, pas nismës për “Ballkanin e Hapur”?/ Fotoja që

Edhe një herë për ata që thonë gjoja me naivitet se akuzat ndaj Sorosit për ndërhyrje në politikat e vendeve ballkanike 'janë fantazi dhe teori konspirative'”.

A mund të pergjigjeni se çfarë do Alex Soros në çdo takim të “Open Balkan” ku rreshton kryeministra e presidentë të Ballkanit si shërbëtorë?!

Po në Shqipëri për çfarë vjen një herë në muaj, apo nuk ka ku shkon tjetër ?!”-shkruan Edi Paloka./CNA.al

Soros, pas nismës për “Ballkanin e Hapur”?/ Fotoja që

Lajmet e fundit nga