LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarret në Shqipëri/ Peleshi nga Greqia: Do të rinovojmë marrëveshjen në fushën e emergjencave

8 Qershor 2022, 14:05, Politikë CNA

Zjarret në Shqipëri/ Peleshi nga Greqia: Do të rinovojmë

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi, gjatë vizitës së tij në Greqi është pritur nga zëvendësministri i Mbrojtjes Civile dhe Emergjencat Klimaterike.

Peleshi ka bërë me dije se Shqipëria dhe Greqia do të rinovojnë marrëveshjen në fushën e emergjencave civile.

“Shqipëria dhe Greqia do të rinovojnë marrëveshjen në fushën e emergjencave civile, ndërkohë vendi ynë është i vendosur për të rritur dhe modernizuar kapacitetet reaguese.

Mirënjohje vendit fqinj për ndihmën pas tërmetit tragjik të vitit 2019, gjatë pandemisë së COVID-19, si dhe në ndihmën për fikjen e vatrave të zjarrit në vendin tonë, jo vetëm gjatë verës së shkuar, por edhe në shuarjen e zjarrit në Sazan”, shkruan Peleshi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga