LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vuçiç i shpreh mirënjohjen Ramës/ Pa fuqinë e tij, Ballkani i Hapur nuk mund të mbijetonte

8 Qershor 2022, 16:08, Politikë CNA

Vuçiç i shpreh mirënjohjen Ramës/ Pa fuqinë e tij,

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç i ka shprehur mirënjohjen kryeministrit Edi Rama, duke thënë se ka luajtur një rol të rëndësishëm që nisma e Ballkanit të Hapur të funksionojë.

Në konferencën e përbashkët, Vuçiç tha se Ballkani i Hapur do të sjellë shumë gjëra të mira, duke u shprehur krenar për këtë nismë.

“Ramës i them një falenderim të madh, se kur kemi qenë në presion he kur është dashur që të heq dorë nga open Ballkan ka treguar përcaktim dhe vendosmëri dhe si kryetar i Serbisë i kam një falenderim të madh se pa fuqinë e tij Ballkani i Hapur nuk mund të mbijetonte, faleminderit njerëzve që vijnë në Shqipëri dhe ata që presin turistë nga Serbia. Kjo do të sjellë shumë gjëra të mira, jam krenar për atë që kemi bërë”, tha Vuçiç./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga