LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ish-ambasadore e Gjermanisë/  Kush është kryediplomatja e re e BE-së në Tiranë

8 Qershor 2022, 14:27, Politikë CNA
Ish-ambasadore e Gjermanisë/  Kush është kryediplomatja e re
Christiane Hohmann

Josep Borrell, përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, ka njoftuar sot emërimin e 31 kryetarëve të delegacioneve të Bashkimit Europian.

Për në Tiranë pritet të vijë e nominuar si Kryetare e Delegacionit të BE-së është Christiane Hohmann.

Aktualisht Hohmann është ambasadore e Gjermanisë në Estoni.

Ndërsa më parë ka shërbyer si ambasadore e Gjermanisë në Bosnje dhe Hercegovinë./CNA.al

Lajmet e fundit nga