LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Muli mbledh sekretariatin/ Filloi aksioni

8 Qershor 2022, 17:38, Politikë CNA
Muli mbledh sekretariatin/ Filloi aksioni
Mbledhja e sekretariatit të PD-së

Pas zgjedhjes së drejtuesve të rinj të Partisë Demokratike ka nisur puna për organizimin e partisë.
Flamur Noka, i cili u zgjodh Sekretar i Përgjithshëm, nuk ka humbur kohë, por ka nisur të tregojë autoritetin e tij në parti. Ditën e sotme, ai ka mbledhur sekretariatin, ku është diskutuar për përpilimin e strategjive dhe planeve të veprimit sipas sektorëve përkatës.


PD tani është në veprim dhe aksion politik. Në mbledhjen e parë me sekretariatin e Partisë Demokratike diskutuam rreth sfidave përballë, të cilave ndodhet PD dhe përpilimin e menjëhershëm të strategjive dhe planeve të veprimit sipas sektorëve përkatës. Suksese dhe punë të mbarë kolegëve të sekretariatit”, shkruan Noka.


Meqë partia ka rënë në dorë të tij, ai “ëndërron” se lëvizjet e tij do të jenë të fuqishme, aq sa do të rrëzojë edhe Ramën nga pushteti.


Detyra kryesore që Muli u ka lënë bashkëpunëtorëve të tij është hartimi i strategjive dhe planeve të veprimit.
Pas kësaj mbledhjeje pritet vetëm të shohim, se cili do të jetë plani strategjik, i cili do të trondisë mazhorancën dhe do të nxjerrë demokratët nga ky ngërç politik.

Lajmet e fundit nga