LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët “fundosin” të besuarit e Ramës?/ Paralajmëron Kryemadhi: Vera do të jetë përvëluese

3 Qershor 2022, 12:58, Politikë CNA
Inceneratorët “fundosin” të besuarit e Ramës?/
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, vijon të hedhë akuza të forta, në lidhje me koncesionin e inceneratorëve.

Në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi shkruan se vetëm evazioni fiskal i inceneratorëve shkon 100 milionë euro.

Më tej, ajo paralajmëron se “vera do të jetë përvëluese”, për disa politikanë.

Konet e inceneratorëve marrin pagesa për të dalë nëpër banaqe dhe të heqin vëmendjen nga çështjet e vërteta që prekin shqiptarët, si çmimet e ushqimeve, shtrenjtimi i karburantit dhe kostos së jetesës. Apo nga cenimi i integritetit territorial dhe interesave kombëtare të Shqipërisë.

Ndërkohë, vetëm evazioni fiskal i inceneratorëve shkon 100 milionë euro!!!

Firmat e Ramës, Veliaj, Subashit, Agaçit, etj., janë aty, dhe vera për disa ka për të qenë përvëluese”, -shkruan Kryemadhi./CNA.al

Inceneratorët “fundosin” të besuarit e Ramës?/

Lajmet e fundit nga